Audiospacer Szlakiem Inowrocławskiego Atlasu Kobiet

Audiospacer stanowi kontynuację realizowanego przez nas Inowrocławskiego Atlasu Kobiet.

I edycja była całkowicie własną inicjatywą stowarzyszenia – powstała książeczka z biogramami oraz zorganizowałyśmy spotkanie, w czasie którego prezentowałyśmy książeczkę i biogramy zasłużonych inowrocławianek.

II edycja wpisana została w cykl wydarzeń w ramach projektu “Inowrocławianka!” realizowanego dzięki dofinansowaniu w programie “TESCO. Decydujesz, pomagamy”, a także cykl imprez “Wrzesień Kobiet”. Oprócz prezentacji książeczki z nowo opracowanymi biogramami i spotkania przy kawie, zorganizowano grę miejską szlakiem inowrocławskich kobiet.

Spotkania (I i II edycja) odbyły się w 2016 r. w Saloniku Literacko-Artystycznym w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu w marcu i wrześniu. Tym razem chcemy iść jeszcze krok dalej.

Audiospacer został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Inowrocławia w ramach rezlizacji zadania z zakresu upowszechniania kultury i dziedzictwa narodowego. Naszym zamierzeniem w niniejszym projekcie było stworzenie audioprzewodnika po mieście szlakiem kobiet, których biogramy przedstawiłyśmy w dotychczasowych odsłonach Inowrocławskiego Atlasu Kobiet.
Kontynuując ideę, która promuje miasto oraz wybitne kobiety z nim związane, udało nam się stworzyć Audiospacer, dzięki któremu możemy zaprosić na spacer po mieście śladami znanych Inowrocławianek.
Audioprzewodnik oparty jest na zmysłach i doświadczaniu przestrzeni miejskiej.  Dlatego zapraszamy do przejścia spaceru z użyciem słuchawek, aby móc odnaleźć głębię dźwięków ukrytych w Audiospacerze.

Jak to działa?

Audiospacer dostępny jest na naszym kanale youtube – https://youtu.be/ptq2dUSnmEI

Audiospacer rozpoczyna się na Rynku w Inowrocławiu przy pomniku Św. Królowej Jadwigi.  Zabierz ze sobą tablet lub smartfon z dostępem do internetu – lub wcześniej pobierz plik na swoje urządzenie. Udaj się na Rynek i uruchom Audiospacer. Nasze głosy poprowadzą Cię a ilustracje dołączone do dźwięku pozwolą Ci rozpoznać miejsca, do których prowadzi Audiospacer.
Jeśli zainteresowały Cię postaci przedstawione w czasie spaceru zajrzyj do ich biogramów dostępnych na naszej stronie w zakładce Nasze działania / Inowrocławski Atlas Kobiet.